Podporujeme

Podpora nadace 700 let města Plzně

Stejně tak jako v roce 2016 i v roce následujícím pokračovala  Plzeňská energetika, a.s. v podpoře  Nadace 700 let města Plzně. Děkujeme Nadaci za přípravu krásných kulturních a sportovních akcí a těšíme se na další spolupráci.Benefiční koncert plzeňské zpěvačky Vlaďky Bauerové

Společnost Plzeňská energetika a.s. se stala partnerem Benefičního koncertu plzeňské zpěvačky Vlaďky Bauerové. Koncert se  konal 20. září 2017 v krásných historických prostorách staré židovské synagogy a jako host  vystoupil  Ondřej Ruml.  Výtěžek koncertu byl věnován na podporu dětí postižených autismem. Děkujeme za úžasný kulturní zážitek a těšíme se na další spolupráci.Dny vědy a techniky 8. a 9. září 2017

    

 


  Nadace 700 let města Plzně

Společnost Plzeňská energetika  nadále zůstává partnerem Nadace 700 let města Plzně, jejímž prostřednictvím v letošním roce  podporuje následující akce:

- Oblastní přebor staršího žactva a babytenisu, 
- Slavia Cup starších žákyň
- LOGSPEED CUP mladší žactvo,
- Slavia Cup dorost,  termín konání
- Setkání generací- Plzeňské dvorky, termín konání 20. května 2017
- Historický víkend, termín konání 9. - 11. června 2017

  


 

17.6.2017 Aimtec OPEN RACE

Cyklomaraton je určený amatérské sportovní veřejnosti. Nová trasa tě zavede do té nejkrásnější tělocvičny - přírody. Můžeš si vybrat ze dvou tras v délce 40 a 68 km. V sedle svého kola poznáš široké údolí řeky Berounky, projedeš se malebným a sevřeným údolím Korečnického potoka (pravý přítok Berounky), poznáš krásu a klid Přírodního parku Radeč, vystoupáš a pojedeš po hřebeni Radeč západ - Radeč východ s vrcholem Brno (výška 718 m.n.m.). Zpět do Plzně se vrátíš přes romantickou oblast Kokotských rybníků a údolí řeky Klabavy.
Zcela nový a krásný okruh, který stojí za to ho poznat, vyzkoušet a prověřit si své fyzické síly. Vezmi kolo, kámoše a rozjeď to i Ty!

Bližší informace o závodě naleznete na :   www.aarcha.cz.Podpora Nadace 700 let města Plzně

V roce 2016 Plzeňská energetika, a.s. podporovala Nadaci 700 let města Plzně. Děkujeme Nadaci za přípravu krásných kulturních akcí a těšíme se na další spolupráci.12.-14.6. Historický víkend

Historický víkend aneb Strašidla a mumraje plzeňské, to je tradiční plzeňská akce, která se v letošním roce ponese v duchu oslav 720. výročí založení Plzně. Město navštíví panovníci, jejichž jméno je s ním spjato, akce se odehraje na několika scénách s bohatým programem nejen na náměstí Republiky, ale i v sadovém okruhu. Návštěvníci se mohou těšit na desítky rytířů v plátové zbroji, historické automobily, rekonstrukci atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, průvod účinkujících včetně rytířů a panovníků v kočárech a na koních či obnovené představení Madona v plzeňské katedrále. Novinkou letošního roku je odpolední program U Branky v týdnu před samotným víkendem.

Katedrála svatého Bartoloměje se stane také důležitou součástí večerních a nočních programů. Pro děti bude připravena interaktivní dětská scéna a o víkendu se budou moci vydat na zábavnou cestu se soutěžemi a poučením, na Pohádkové putování za panovníky. V premiéře zazní nová píseň pro Plzeň z dílny Petra Merxbauera „V tomto znamení zvítězíš“.

Zajímavostí letošních oslav budou komentované prohlídky katedrály, budovy U Červeného srdce na náměstí Republiky a historické budovy České spořitelny ve Františkánské ulici. Sobotní večer bude patřit tradičně strašidlům. Ve 21 hodin se vydají na svůj oblíbený „Vejšlap“. Otevře se historické tržiště, šermíři budou bojovat, zazní dobová hudba. Každý večer zakončí program komponované představení z historie Plzně Návrat panovníků a audiovizuální show Oživlá katedrála, kdy se znovu rozezní zvony ve věži plzeňské dominanty. Sobotní večer bude navíc zakončen ohňostrojem.

Více informací naleznete na: www.nadace700.cz .

7.6.2015 Aimtec OPEN RACE

 
Trať nás zavede do překrásného okolí města Plzně, do oblasti Boleveckých rybníků, Arboreta Sofronka, muzea letadel Air Park a dále až k zajímavé přírodní památce - Hromnickému jezírku. Vracet se budeme údolím řeky Berounky.
Chceme všem účastníkům ukázat v sedle horského kola překrásné okolí města Plzně. Zcela jistě si odnesete nejen sportovní zážitky. Pro všechny aktivní účastníky bude zajištěno občerstvení na trase i v cíli, které je zahrnuto do výše startovného a odvezete si ještě pamětní dárek.
Startovat se bude na Doubravce U sv. Jiří. Hned po startu si dáme na rozehřátí výjezd na Chlum, pak přejedeme lávku přes Berounku, vystoupáme k Pecihrádku a dále až k hrázi Velkého Boleveckého rybníka. Trasa vystoupá až těsně ke Zruči, opět se sjede k Arboretu Sorfonka a poté po zpevněných lesních cestách se dojede až k okraji Třemošné. V těchto místech povede trasa v těsné blízkosti potoka Třemošná po úzké pěšince až do Hromnic, kde se projede obcí a vystoupá nad Hromnické jezírko. Lesními pasážemi se vydáme zpět na hranici Hromnic a Žichlic a dále po zelené turistické značce až do Dolan. Po průjezdu obcí nás bude čekat prudký sjezd okolo zříceniny hradu Věžka (jeďte opravdu opatrně!) pod Druztovou a dále směrem na Bílou horu. Poslední kilometry budou mít klesající charakter, přijedeme k lávce pod Pecihrádkem, a to již nás bude dělit od cílové rovinky jen několik stovek metrů.
Bližší informace o závodě naleznete na :   www.aarcha.cz.


14.4.2015 Junior FEL – 9. ročník

V posledním srpnovém týdnu je pro děti připraveno 5 dní plných nových a zajímavých zkušeností na Fakultě elektrotechnické ZČU v Plzni. Akce je určena pro žáky 5. – 9. tříd ZŠ nebo primy až kvarty víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku.

Během týdne se seznámíte srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika. Prohlédnete si laboratoře s unikátním vybavením. Zhotovíte si vlastní výrobky, z nichž některé si budete moci odnést domů. Vyzkoušíte si jak vypadá studium na vysoké škole. Na závěr vás čeká slavnostní ceremoniál, při kterém vám budou předány absolventské diplomy. Ceremoniálu se zúčastní vedení fakulty v čele s děkanem. Při slavnostním zakončení rádi přivítáme i vaše rodiče, příbuzné a kamarády. Celá akce je organizována a zajištěna předními odborníky z fakulty elektrotechnické. Záštitu akce převzalo vedením ZČU a FEL.

Více informací o projektu na JuniorFEL.zcu.cz.

 


23.3.2015 SMART CITY PLZEŇ – 3. seminář

Již 3. seminář SMART CITY PLZEŇ proběhl dne 16. 3. 2015, v přednáškovém sále FEL ZČU. Přihlášeno bylo téměř 100 odborníků; zástupců akademické, podnikatelské sféry, státní správy a samosprávy, výzkumných organizací, odborných médií a nechyběli ani studenti.

Primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký se omluvil těsně před zahájením, ale byl plnohodnotně zastoupen náměstkem pro dopravu panem Petrem Náhlíkem. Seminář byl tematicky rozdělen do dvou samostatných okruhů. První, energetický blok, byl zaměřen na energetickou bezpečnost Plzně a na využití odpadu jako zdroje energie. Druhý, dopravní blok, se zabýval možností na větší rozšíření ekologických dopravních prostředků.

Informační program SMART CITY představila CEO TOP EXPO Miloslava Veselá, je průběžně oponován Technologickou agenturou ČR a precizován v kooperaci s pracovníky rezortů MPO ČR, MŽP ČR, MD ČR, MMR ČR, ČVUT v Praze, ZČU v Plzni, VŠB-TU Ostrava, VUT v Brně, Národním spolkem pro elektromobilitu, SP ČR, SPS ČR a zástupci dalších oborových institucí; v přípravném výboru působí řada odborníků na energetiku, dopravu, ICT a pasivní stavění.

Program SMART CITY probíhá 3. rokem a naplňuje svůj cíl, kterým je zejména vytvoření platformy pro diskusi mezi vedením měst, univerzitami a významnými firmami pro daný obor a region. Miloslava Veselá poděkovala partnerům semináře: Schneider Electric, SŽDC, Plzeňská energetika, a ZČU v Plzni, bez jejichž podpory a zájmu o téma by seminář nebylo možné realizovat.

Více na www.top-expo.cz

   8.9.2014 Junior FEL – 8. ročník

V posledním srpnovém týdnu bylo pro děti připraveno 5 dní plných nových a zajímavých zkušeností na Fakultě elektrotechnické ZČU v Plzni. Akce je určena pro žáky 5. – 9. tříd ZŠ nebo primy až kvarty víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku.

Během týdne se seznámili srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika. Děti si prohlédli laboratoře s unikátním vybavením, zhotovili si vlastní výrobky, z nichž některé si odnesli domů a vyzkoušeli si, jak vypadá studium na vysoké škole. Na závěr je čekal slavnostní ceremoniál, při kterém byly předány absolventské diplomy. Ceremoniálu se zúčastnilo vedení fakulty v čele s děkanem. Slavnostní zakončení sledovali i rodiče, příbuzní a kamarádi. Celá akce je každoročně organizována a zajištěna předními odborníky z fakulty elektrotechnické. Záštitu akce převzalo vedení ZČU a FEL.

Více informací o projektu na JuniorFEL.zcu.cz.

      
   


 

26.5.2014 Dvacátý Historický víkend v Plzni překvapí

Plzeňané, ale i návštěvníci Plzně, si pravidelně rok co rok zapisují do svých kalendářů datum Historického víkendu, který v režii Nadace 700 let města Plzně již dvacet let oživuje v polovině června historické centrum Plzně a láká malé i velké. Partnerem akce je Plzeňská energetika a.s.


Mnohé z programu se stalo již tradičním, a proto ani letos nebude chybět tržiště, Pohádková cesta, sokolník, interaktivní dětská scéna s historickými hrátkami, průvody městem, noční „vejšlap“ strašidel nebo ohňostroj. Vystoupí také folklorní soubory z celého světa, hosté Mezinárodního folklorního festivalu, a v neděli se v přehlídce představí nadějní hudebníci, šermíři, divadelníci… Očekávaná večerní představení tentokrát provedou návštěvníky staletími od dob krále Artuše po divoký Západ v podání vynikající šermířsko-divadelní skupiny Maledictus a v sobotu pobaví zájemce Švejkovy c. k. MANÉVRY.

Největší gotické náměstí v republice bude svědkem oblíbené podívané, při které se lidem tají dech. Na laně tady bude balancovat provazochodec. Doprovázet jej budou obří krosnové loutky divadla T.E.J.P.

V neděli se do centra města sjedou historické automobily a bude co obdivovat. Například unikátní parní „automobil“, a to nejen zaparkovaný, ale i v pohybu.

Podrobnější informace naleznete na: http://akce.plzen.eu/2014_historicky-vikend

 


 

19.5.2014 AIMTEC Open Race


Plzeňská energetika a.s. se  stala partnerem  Cyklomaratonu údolím Berounky, který se koná dne 8. června 2014.   

Pátá zastávka Cyklomaraton 2014 na vás čeká v Plzni. Po pěti úspěšných ročnících závodu  MERCEDES-BENZ CYKLOMARATON PLZEŇ AIMTEC Open Race se i letos, na startu závodu podél řeky Berounky, potkáme. Startovat se bude v těsné blízkosti kostela Sv. Jiří v Plzni-Doubravce v Přírodním parku Horní Berounka. Přijeďte si vyzkoušet atraktivní trasu MERCEDES-BENZ CYKLOMARATON PLZEŇ AIMTEC Open Race !
 
 
      
Bližší informace o závodě naleznete na :   www.aarcha.cz.


16.9.2013 Dny vědy a techniky 

Dny vědy a techniky, které podpořila Plzeňská energetika a.s. zaplavily o víkendu centrum Plzně.

Na své si letos přišli i náročnější návštěvníci, protože mohli vybírat z celkem 55 nejrůznějších interaktivních expozic. Podívejte se na několik momentek a nezapomeňte sledovat facebookový profil akce, kde budou snímky postupně přibývat.

Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách: https://www.facebook.com/BavSeVedou#!/BavSeVedou


2.9.2013 Junior FEL

V posledním srpnovém týdnu je pro vás připraveno 5 dní plných nových a zajímavých zkušeností na Fakultě elektrotechnické ZČU v Plzni. Partnerem projektu je Plzeňská energetika a.s. .

Akce je určena pro žáky 6. – 8. tříd ZŠ nebo primy až tercie víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku.  
 Během týdne se seznámíte srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika.
Prohlédnete si laboratoře s unikátním vybavením. Zhotovíte si vlastní výrobky, z nichž některé si budete moci odnést domů. Vyzkoušíte si jak vypadá studium na vysoké škole.
Na závěr vás čeká slavnostní ceremoniál, při kterém vám budou předány absolventské diplomy. Ceremoniálu se zúčastní vedení fakulty v čele s děkanem. Při slavnostním zakončení rádi přivítáme i vaše rodiče, příbuzné a kamarády.
Celá akce je organizována a zajištěna předními odborníky z fakulty elektrotechnické. Záštitu akce převzalo vedením ZČU a FEL.

 


Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách: http://www.juniorfel.zcu.cz/galerie/index.php

 


25.8.2013 Milan Spěšný vyhrál na domácí půdě

Pátý ročník AIMTEC Open Race Okoloplzně, jehož partnerem byla Plzeňská energetika a.s., vyhrál bývalý reprezentant a stále aktivní závodník Milan Spěšný. Kromě profesionálů si však na své přišli i hobby cyklisté a rodiny s dětmi.

 
V náhradním termínu se uplynulou neděli 25. sprna uskutečnil AIMTEC Open Race Okoloplzně. Závod zařazený do seriálu RWE Cyklomaratontour se měl původně uskutečnit již v červnu, ale kvůli povodním se cyklisté sešli v těsné blízkosti kostela Sv. Jiří v Plzni-Doubravce až nyní.
Připraveny pro ne byly dvě tratě v Přírodním parku Horní Berounka - kratší měřila 30 kilometrů, kratší 50. Navíc v dopoledních hodinách probíhaly i dětské závody Waterrr sport poháru a na čtyřkilometrovou trať v okolí plzeňského Chlumu se mohly vydat i celé rodiny cyklistů v rámci Cyklojizdy rodičů s dětmi.

Zatímco dětem počasí na jejich závody ještě vyšlo, před startem hlavního závodu se z nebe spustil déšť. S podmínkami na trati si nejlépe poradil plzeňský biker Milan Spěšný. Dlouholetý reprezentant ČR předčil v těsném dojezdu Martina Stoška, dalších pouze 42 vteřin ztratil Ladislav Fabišovský. Kategorii žen kralovala na dlouhé trati Tereza Vaňková.


Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách: http://cyklomaratontour.cz/clanek/milan-spesny-vyhral-na-domaci-pude-614.htm 

17.6.2013 Historický víkend aneb Strašidla a mumraje plzeňské

Panovníci Karel IV. a Rudolf II. se stali ústředními postavami letošního Historického víkendu, jehož dlouholetým partnerem je Plzeňská energetika a.s. .


Největším lákadlem třídenního programu bylo představení Noc s Karlem IV. v podání souboru muzikálu a operety Divadla J. K. Tyla inspirované muzikálem Noc na Karlštejně. Nechyběly ani tradiční akce. V sobotu prošly městem dva průvody, odpoledne to byli účinkující a hosté mezinárodního folklorního festivalu, večer se pak na svůj pochod vydala strašidla. Letos byl jejich průvod poprvé osvětlený..
Pestrý program se odehrával na několika scénách v centru, mimo jiné vystoupení dívčí šermířské skupiny Kam čert nemůže, kapely Strašlivá podívaná, dudáckého souboru The Rebel Pipers Pipe and Drums a představení o litickém hradu.

 

Autorem fotografií je Václav Samek a Milan Svoboda
Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Historického víkendu 2013: http://www.nadace700.cz/hv/

 


 

 6.6.2013 Aimtec Open Race, pozor závod přeložen na 25.8.2013! 

 


 

Vážení příznivci sportu, s ohledem na aktuální vývoj počasí a sled všech událostí jsme se rozhodli přeložit nedělní závod AIMTEC Open Race OKOLOPLZNĚ na pozdější termín, a to na neděli 25.8.2013.

Vše bylo pečlivě připraveno, ale jsme přesvědčeni, že je to jediné správné rozhodnutí. Chceme Vás přivítat v příjemném prostředí Přírodního parku Horní Berounka a zprostředkovat Vám příjemný den v sedle kola. To nám ale rozvodněná řeka Berounka a zaplavená oblast v areálu U Sv. Jiří v plánovaném termínu neumožní.


Plzeňská energetika a.s. se stala  partnerem  5. ročníku cyklistického klání  Aimtec open race  -  Cyklomaraton  údolím Berounky, který se koná dne 9. 6. 2013 v Plzni, Doubravce  u Sv. Jiří.

Trať vás zavede do překrásného okolí města Plzně, do oblasti Boleveckých rybníků a dále až k zajímavé přírodní památce – Hromnickému jezírku. Vracet se budete údolím řeky Berounky. Připraveny budou 2 závodní trasy - 50km a sportovní délka 28km. Chybět nebudou dětské závody!
Soutěže a atrakce pro děti, skákací nafukovací hrad, biková školka pro děti...


 
Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách: http://cyklomaratontour.cz/okoloplzne/


14.2.2013 Inovace pro efektivní energetiku a dopravu statutárního města Plzně

Plzeňská energetika a.s. je partnerem workshopu, který se uskuteční v prostorách Fakulty elektrotechnické ZČU dne 25. února, pod názvem INOVACE PRO EFEKTIVNÍ ENERGETIKU A DOPRAVU STATUTÁRNÍHO MĚSTA PLZEŇ. 

Tato akce je  na podporu projektu Evropské hlavní město kultury, Plzeň 2015. Záštitu převzal Mgr. Martin Baxa, primátor města Plzně a Ministerstvo životního prostředí.

Na programu workshopu jsou tyto témata:

1. Blok ENERGETIKA: Strategická role energetiky pro rozvoj města Plzně

2. Blok: E.MOBILITA k dosažení lepšího životního prostředí města Plzně

3. Blok VZDĚLÁNÍ jako základní premisa úspěchu - SMART CITY PlzeňProgram workshopu ve formátu *.pdf naleznete zde:

Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách: http://www.top-expo.cz/konference/smart-plzen-2013/


 

2.10.2012 Světový pohár v cyklokrosu 2012/2013


O víkendu 27. a 28. října 2012 se v Plzni uskuteční závod Světového poháru v cyklokrosu, pod názvem GRAND PRIX ŠKODA. Hlavním partnerem tohoto závodu je Plzeňská energetika a.s.


Areál u Sv. Jiří v městské části Doubravka ožije v sobotu otevřeným závodem veřejnosti na horských kolech (ŠKODA CROSS), neděle pak přivítá světové elitní cyklokrosaře.

Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Světového poháru v cyklokrosu v Plzni 27. a 28.10.2012: http://worldcup-plzen.cz/

 7.9.2012 JuniorFEL - dětská univerzita na Fakultě elektrotechnické

 V posledním srpnovém týdnu bylo pro žáky 6.- 8.tříd ZŠ, nebo primy až tercie víceletých gymnázií se zájmem o elektrotechniku, připraveno 5 dní plných nových a zajímavých zkušeností na Fakultě elektrotechnické ZČU v Plzni. Probíhal zde projekt s názvem JuniorFEL, jehož partnerem je i Plzeňská energetika a.s.

Během týdne se žáci seznámili srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika.
Žáci si prohlédli laboratoře s unikátním vybavením, zhotovili si vlastní výrobky, z nichž některé si mohli odnést domů, vyzkoušeli si jak vypadá studium na vysoké škole.

Na závěr proběhl slavnostní ceremoniál, při kterém byly předány absolventské diplomy. Ceremoniálu se zúčastnílo vedení fakulty v čele s děkanem.
Celá akce byla organizována a zajištěna předními odborníky z fakulty elektrotechnické. Záštitu akce převzalo vedení ZČU a FEL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách dětské univerzity na Fakultě eletrotechnické: http://juniorfel.zcu.cz/


4.9.2012 Dny vědy a techniky v Plzni

Rok se s rokem sešel a vy máte opět možnost proniknout do tajemného světa laboratoří, obdivovat zázraky moderní techniky a získat řadu zajímavých informací z různých vědních oborů. Letos již posedmé a tradičně za podpory Plzeňské energetiky a.s..

 
Program Dnů vědy a techniky je již tradičně rozdělen do dvou částí: Od pondělí do čtvrtka (10. - 13. 9. 2012) můžete navštívit především expozice v areálu Západočeské univerzity v Plzni, zatímco v pátek a v sobotu (14. a 15. 9. 2012) se většina akcí koná v centru města.

Po šest dní si tak můžete vybírat z pestrého programu zahrnujícího řadu interaktivních expozic, odborných přednášek a informačních seminářů, které absolvujete buď přímo ve specializovaných laboratořích a učebnách Západočeské univerzity v Plzni, nebo jednoduše na ulici v centru města.

Navštivte Plzeňskou energetiku a.s.: Technologie výroby tepla, elektřiny, mokrá vápencová vypírka, termín si můžete rezervovat zde: http://www.dnyvedy.zcu.cz/2012/detail.php?expozice=171
 
 
 
 
 

Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Dní vědy a techniky 2012: http://www.dnyvedy.zcu.cz/2012/ 

 
 

18.6.2012 Oslava osmnáctin se Historickému víkendu vydařila na jedničku

Víkend od 15. do 17. června 2012 byl v historickém centru Plzně ve znamení oslav plnoletosti jedné z nejoblíbenějších akcí pro malé i velké, která od roku 1995 vždy v polovině června přivítá na svých programech tisíce návštěvníků – Historického víkendu, jehož dlouholetým partnerem je Plzeňská energetika a.s. .

Jako každoročně odstartoval v pátek pestrý kaleidoskop šermířských, divadelních i hudebních představení, své zboží nabídlo historické tržiště, nádvoří pivovarského muzea zazářilo zašlou slávou udatných rytířů, historickým tancem i nostalgií v písních flašinetáře. V Proluce v dobových hrách bojovali bok po boku rodiče i děti a s úžasem sledovali i sokolnické umění pod Masnými krámy. Ulice brázdily historické vozy MHD a zdobily pestré kroje hostů folklorního festivalu. Prostě oslava se vším všudy.

Autorem fotografií je Václav Samek

Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Historického víkendu 2012: http://www.nadace700.cz/hv/


24.5.2012 Pozvánka na Historický víkend

aneb Strašidla a mumraje plzeňské se uskuteční 15 až 17 června 2012.

Společnost Plzeňská energetika a.s., jakožto dlouholetý partner Nadace 700 let města Plzně, si vás dovoluje pozvat na 18. ročník Historického víkendu aneb Strašidla a mumraje plzeňské, který se uskuteční v termínu od 15. do 17. června v historickém centru města.
Těšit se můžete  na bohatý kulturní program, mimo jiné na ohňová představení, večerní průvod strašidel nebo oblíbený ohňostroj.
Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Historického víkendu 2012: http://www.nadace700.cz/hv/


12.12.2011 Daruj hračku s Českým rozhlasem

Plzeňská energetika a.s. v letošním roce opět finančně podpořila akci "Daruj hračku s Českým rozhlasem".

Tato každoroční akce se koná v předvánočním čase ve prospěch dětí z dětských domovů. V rámci této akce se pro tyto děti  5. prosince konala  Mikulášská besídka s bohatým kulturním programem. No a jaká by to byla nadílka bez dárků, které v závěru besídky přinesl Mikuláš a čert s andělem. Během celého odpoledne  bylo možné shlédnout výstavu novoročenek, které  děti vytvářely.


 


 

12.9.2011 Doubravka bude již potřetí hostit světový cyklokros

Velký úspěch navazující na dva předchozí ročníky se podařil plzeňským pořadatelům. Mezinárodní cyklistická federace rozhodla přidělit pořádání jednoho z osmi závodů Světového poháru v cyklokrosu opět Plzni.

Na podzim, v termínu 15.-16. října 2011, bude Doubravka U Sv. Jiří hostit otevírací závod SP v cyklokrosu. Jedním z hlavních partnerů akce bude již tradičně Plzeňská energetika a.s.
 


Na startu se v elitní mužské kategorii představí celá světová cyklokrosová špička v čele s úřadujícím světovým šampiónem a stříbrským rodákem Zdeňkem Štybarem. V roce 2009 byl Štybar na Doubravecké trati třetí, loni triumfálně vyhrál a tak se nechme překvapit, co si pro nás nachystá letos.

Od letošní sezóny obléká nový dres formace Quick-step, což je pro něj zajisté velkou a novou motivací a vzkazuje, že letos chce opět vyhrát a těší se na skvělé plzeňské publikum, které ho doslova hnalo do cíle. Dopolední program bude patřit Českému cyklokrosovému poháru mládežníků, po obědě se na start postaví elitní ženy a po nich muži.

Závod Světového poháru v cyklokrosu bude v roce 2011 nejprestižnější sportovní akcí v Plzni a věříme, že se podél trati sejde opět skvělá a početná divácká návštěva.

V sobotu bude připraven pro sportovní veřejnost Škoda Cross – závod veřejnosti na horských kolech na trati Světového poháru. Přijďte i vy, vyzkoušet si trať světových šampionů!

Na této výjimečné sportovní akci se podílí i váš MO Plzeň 4 a pořadatelé v čele s Pavlem Štichou jsou rádi, že takto atraktivní a prestižní akci mohou pořádat právě na Doubravce.

Na Světový pohár v cyklokrosu na Doubravku vás zve Zdeněk Štybar – mistr světa v cyklokrosu pro rok 2011.

Podrobné informace naleznete na oficiálních stránkách Světového poháru v cyklokrosu v Plzni 15. a 16.10.2011: http://www.worldcup-plzen.cz/  

12.9.2011 Dny vědy a techniky v Plzni 2011

Jsou již šestým ročníkem úspěšné populárně naučné akce, kterou pořádá Západočeská univerzita v Plzni ve spolupráci se statutárním městem Plzeň. Partnery akce jsou Plzeňská energetika a.s., Plzeňský kraj a Skupina ČEZ.

Program Dnů vědy a techniky v Plzni 2011 bude, jako již tradičně, rozdělen na dvě části. První část (12.–15. 9.) budou tvořit expozice, v rámci kterých budou zájemci moci navštívit odborná pracoviště a laboratoře, provádět zde různé pokusy a měření, vidět moderní techniku v akci nebo se zúčastnit speciálních kurzů a přednášek. Na tyto expozice se z organizačních důvodů bude nutno předem zaregistrovat, a to zdarma na webových stránkách akce www.dnyvedy.zcu.cz.

Druhá část výstavy (16.–17. 9.) bude k vidění v centru Plzně. Pro návštěvníky bude přímo v ulicích města připravena řada expozic, jejichž pr

Plzeňská energetika a.s. © 2011, all rights reserved